socha-70194726 Małgorzata Socha rzeczywiście fajnie wygląda, ma fajną figurę, świetnie dobrane stroje. Raczej         jestem przy niej na tak niż na nie.

Ale biegnąc sobie ostatnio wieczorem wpadłam na citilight, z którego dowiedziałam się, że Socha pomiędzy posiłkami podgryza „wielozbożowe” chipsy Sunbites.
Ha, ha, ha. Ale ściema. Po pierwsze nie wierzę, że ona między posiłkami cokolwiek podgryza. Bo wiadomo nie od dziś, że każdy szanująco-odchudzający się osobnik unika jak ognia, i chipsów, i podgryzania. No nie?
A po drugie zapewne napakowane są chemią, konserwantami i gigantycznymi kaloriami.

Do tego Małgorzata Socha twierdzi, że pokochała pyszne i lekkie chipsy Sunbites i tak opowiada o swojej przygodnie napotkanej paczce:

Podobnie jak wiele współczesnych kobiet pracuję na kilku etatach. Jestem mamą, żoną, aktorką, modelką, szefem kuchni, a nawet psychologiem. Ciągłe życie w ruchu sprawia, że zdarza mi się podjadać między posiłkami. Wielozbożowe chipsy Sunbites to mój pomysł na lekką i pyszną przekąskę podczas zabieganego dnia. Z przyjemnością sięgam po nie, aby naładować akumulatory. Ich siła tkwi w zbożach, dzięki czemu są źródłem cennego błonnika, oraz aromatycznych przyprawach, które nadają im wyrazisty smak
No nie pozostaje nic innego jak sprawdzić cudowną zawartość „odżywczej” w błonnik paczki Sunbites.
collage2

Szybki skok do sklepu i tak oto mam przed sobą zdrową przekąskę i jej fantastycznie zdrowy, idealny dla młodej mamy, aktywnej kobiety skład:

Mąka pszenna, olej słonecznikowy, syrop glukozowo-fruktozowy, pełnoziarnista mąka pszenna, skrobia, mąka kukurydziana, płatki owsiane, otręby pszenne, zarodki pszenne, sól, substancje spulchniające (fosforan monowapniowy, wodorowęglan sodu), emulgator (lecytyna sojowa), ekstrakt drożdżowy, cukier, barwnik (kurkumina).

 collage
Do tego wszystkiego w 100 gr jest „jedynie” 481 kalorii. Tłusty kotlet schabowy w panierce w 100 gr ma około 320 kalorii.
No a błonnik, tak ważny w naszym trawieniu. Ile chipsy Sunbites mają go w sobie? No całe 3,0 g w 100 gramach.
To dla porównania zamieszczam kilku innych liderów błonnika (ilość błonnika podana w 100 gr):
suszona śliwka – 16 gram błonnika
suszona brzoskwinia- 14 gram błonnika
płatki żytnie- 11,5 grama
czerwona fasola- 25 gram
migdały- 13 gram
Można by mnożyć i mnożyć. Błonnik dostępny jest na wyciągnięcie ręki w wielu przekąskach . Sunbites to ściema marketingowa.
I tak dla ciekawości na „tapetę” wrzuciłam zwykłe czipsy solone Lay’s. A tu niespodzianka. Błonnik przedstawia się znacznie lepiej tj. w 100 gr jest go 4,4 g przy większej kaloryczności bo 526 kcal w 100g produktu.
Także ja bardzo dziękuje za tą przekąskę.
Socha zgarnęła kasę za to, żebyś myślał, że wybierając te produkty co ona, będziesz się do niej mógł upodobnić.
Ona tych chipsów pewnie nawet nie ma w domu a już na pewno nie w torebce jako codzienną przekąskę.

To tyle na temat. Amen