Wychowywałam się w gronie trzech braci ciotecznych, starszych oczywiście. Biegałam z nimi po betonach, wisiałam na gałęziach, wdrapywałam się na siatkę po śliwki do sąsiada, kupowałam im fajki, należałam do ich tajnego klubu w piwnicy. Potem na podwórku poznałam przyjaciółkę, która była taka jak ja czyli taka ja oni :).

Kochamy się do dziś, pomimo, że dzieli nas ze sto kilometrów. Ale bracia kiedy się pożenili, odeszli w siną dal, ukryli się za górami i lasami ze swoimi pięknymi żonami.

Sporadyczne rodzinne spotkania dają mi obraz tego co się z nimi stało. Zapamiętałam ich jako takich silnych, co zawsze młodsza siostrę obronili, wypytywali o każdego chłopaka, który do mnie przychodził.

A jak jakiś się im nie podobał to mówili, że ojcu powiedzą co to za typ.

Oj mieli siłę i charakter. Ale z czasem werwa męskości ustąpiła, a oni potulnie wtulili się w życie małżeńskie.

I niby nic gdyby nie te baby, wstrętne, nadęte, zmęczone i zazdrosne o każdą wolną chwilę, której same nie mają.

Anger-in-the-Workplace-Men-vs.-Women-Unequal-rage_knowledge_standard

Postanowiłam więc w sześciu punktach zawrzeć całą słodycz bycia z babą 🙂

1. Kiedy tylko widzą, że podczas obiadu on ma chwilę na zamianę zdania z bratem, matką, ciotką, siostrą to bach już w rękach trzyma dzieciaka. Bo ona przecież zjeść też musi, a skoro on ma czas na pogawędki to znaczy, że już się najadł
2. Jak go coś boli to śmiechu jest co nie miara. Bo jak boli faceta to rzeczywiście posikać się idzie nieźle…sama jestem tu wstrętną babą
3. Jak tylko podsłuchają, że umawia się z kolegami to baba zaraz wpada i wyciąga wszystkie możliwe zaszłości, że żarówkę trzeba kupić, klosz zmienić, podłogę wypastować i dziecko uśpić bo ona postanowiła, że od dziś on będzie usypiał
4. Jak tylko chcą się włączyć w życie rodzinne to zaraz bach przez łeb szmatą, że rozlał, nabrudził i najlepiej niech się pod nogami nie pląta….nic ten facet nie może. Poleżeć nie może, pomóc też nie może.

5. Jak tylko słyszy hasło „wymyśl coś” i szybko czegoś nie wymyśli to jest niespontaniczny i nic nie potrafi

6. Jak siada mikser, telewizor przestaje działać albo trzeba wysoko wejść to jedyne co słyszy to „zrób to”

Kobiety nie mają litości chociaż same jej oczekują. Wiem też, że są małżeństwa w których wszystko opiera się na wzajemnym szacunku i gdzie obowiązki i przyjemności dawkowane są po połowie. Jest bez żalu, pretensji, nienawiści i pogardy. Za to w ciszy, w pełnym zrozumieniu i wzajemnej fascynacji i zazdrości innych koleżanek.

 5616094716_16f1ddf4d0_b