Piję poranną kawę. Kątem oka zerkam na telewizor. Leci „Pytanie na śniadanie“. W nim temat: „jak rozmawiać z dziećmi o seksie?“

Kilka matek wypowiada swoje opinie, że trzeba to robić łagodnie, już na wczesnym etapie rozwoju dziecka, w sposób prosty, dostępny i tak dalej.

Matki długo rozwodzą się nad tym, że dzieci chcąc nie chcąc w dzisiejszych czasach bardzo dużo wiedzą na te tematy, w związku z tym należy zacząć tego typu edukacją jak najwcześniej bo potem może być za późno.  Sugerują, żeby łamać w pewien sposób te tabu. Nie wstydzić się przy dziecku swojego ciała. Śmiało chodzić w ich obecności nago. Korzystać z każdej nadarzającej się okazji, żeby omawiać sprawy seksualności.  Można się z tym zgodzić, ale równie dobrze można się oburzyć przeciwko takiej otwartości .

Kobiety zwracają uwagę, żeby się nie tego nie bać bo uprzedzą ich rówieśnicy i wszędobylskie media.

Oczywiście to prawda. Zawsze znajdzie się kolega, który wie więcej i nie omieszka wprowadzić takie dziecko w świat na literę „S“.

A co z mediami? No właśnie. Jak rozmawiać z dziećmi o seksie skoro media moim zdaniem przejęły rolę rodziców. I robią to w sposób niekontrolowany, bez względu na wiek, atakując zewsząd i bezceremonialnie, czasami w sposób podprogowy. Jaki mają w tym cel? Seks się świetnie sprzedaje ale czy tylko o to chodzi? Zobaczcie sami:

kliknij obrazek

kliknij obrazek

jurnalul_national

PAREENTS

sexinads14

Video

CocaCola

chiquita

magnum

003_40DAYS40OS

arbys_ad1

3657642454_5ac7f0ca11

kliknij obrazek

lion king sex

Video

kliknij obrazek

 

kliknij obrazek

Photobucket

kliknij obrazek

kliknij obrazek

kliknij obrazek

kliknij obrazek