Jesień to czas kiedy nasza aktywność w zakresie spędzania czasu przed telewizorem rośnie chyba do maksimum. Za oknem jest jak jest. Człowiek szykuje się do snu zimowego, kaloryfery zaczynają grzać, dzień jest coraz krótszy a pogoda jest czasami taka, że nawet psa na dwór bym nie wyrzucił. Do tego zaczyna się ramówka jesienno-zimowa, propozycji co nie miara więc najlepiej zaszyć się w domu i gapić w szklany ekran.

Jak co roku najwięksi producenci seriali amerykański prześcigają się w tym kogo serial zdobędzie miano tego najpopularniejszego.  My już mamy swoje typy. Poniżej trzy najsmakowitsze kąski według naszego uznania oraz jeden polski rodzynek.

STRANGER THINGS

 

Znalezione obrazy dla zapytania stranger things

To science-fiction, które sprawiło, że wróciłem do czasów E.T, „Archiwum X” i „Goonies”.  „Stranger Things” to stary sprawdzony schemat filmowy gdzie grupa nastolatków stawia czoła mrocznej bestii. Ale, żeby nie zmylić widza – to nie jest film młodzieżowy. Film jest mroczny, ocierający się o horror.

„Stranger things” to świetna zabawa dla fanów gier RPG, spiskowej teorii z zakresu MK-Ultra i światów równoległych.

Do tego znakomita rola trochę zapomnianej już Winony Ryder oraz jeszcze lepsza młodziutkiej Millie Bobby Brown w roli „Nastki”.

Znalezione obrazy dla zapytania westworld narcos stranger things

 

6

 

WESTWORLD

 

Znalezione obrazy dla zapytania westworld

Nówka sztuka ze stajni HBO. Czegoś takiego na pewno nie widzieliście. Na pewno też nie widzieliście takiego parku rozrywki, w którym każdy może spełnić swoje mroczne fantazje. Bo o tym jest ten film.

Po obejrzeniu trzech odcinków cały czas się zastanawiam co by było gdybym tam się znalazł. Strach się bać 😉

Rozmach serialu naprawdę budzi podziw. Dbałość o detale, filozofia pomysłu, sceneria i Anthony Hopkins, który dopełnia wysoki poziom tej produkcji.

Znalezione obrazy dla zapytania westworld

6

 

NARCOS

 

Znalezione obrazy dla zapytania narcos

Historia jednego z najbogatszych baronów narkotykowych na świecie Pablo Escobara. Trochę zwlekaliśmy z jego obejrzeniem. Serial bowiem swoją premierę miał pod koniec 2015 roku.

Nomen omen serial wciąga jak narkotyk. Powoli, metodycznie i chce się więcej.

Znalezione obrazy dla zapytania narcos

6

 

BELFER

 

Znalezione obrazy dla zapytania belfer

Coś z polskiego podwórka. Od czasów „Gliny” niestety zapomniałem o dobrych polskich serialach. Ta propozycja jednak sprawia, że po trzech odcinkach nadal ciekawy jestem co będzie dalej.

Maciej Stuhr jako nauczyciel języka polskiego pragnie rozwikłać zagadkę śmierci młodej dziewczyny.

Tym razem Stuhr potrafi zadawać ciosy i bronić się przed silniejszymi.

5