Pączki w Tłusty Czwartek nie tuczą! Generalnie nic w Tłusty Czwartek nie tuczy.  Ten przysmak wszystkich dzieci i policjantów uwielbiamy tak naprawdę wszyscy.  W Warszawie jest kilka miejsc gdzie pączki smakują nam najlepiej. Poniżej najlepsza siódemka warszawskich cukierni gdzie śmiało możecie oddać się pączkowemu szaleństwu.

1. SŁODKI SŁONY

 

Osławiona warszawska cukiernia Magdy Gessler to najlepszy przykład tego, że słodkości mogą kosztować krocie. Jednak powiedzenie, że drogie to niekoniecznie najlepsze, nie sprawdza się w tym wypadku. Pączki są genialne. Z różą, a zwłaszcza te z malinami, rozpływają się w ustach. Rozpływa się również zawartość naszego portfela. 8-9 zł za relatywnie małego pączka to gruba przesada. Jednak nasz ranking dotyczy tylko i wyłącznie smaku, więc pierwsze miejsce należy do Słodki Słony

Ul. Mokotowska 45

Cena 8-9 zł

2.PRACOWNIA CUKIERNICZA ZAGOŹDZIŃSKI

 

Jeśli komuś się chce stać w gigantycznych kolejkach i zasmakować tych pysznych i tanich pączków, to z pewnością nie zawiedzie się, bo warto.

Ul. Górczewska 15

Cena 2,20 zł

3.CUKIERNIA IRENA

 

Saska Kępa też ma swoje pączki. Jeśli ktoś lubuje się w domowych powidłach, to będzie usatysfakcjonowany. Nam nadzienie nie przypadło aż tak do gustu, ale sam smak pączka to już niebo w gębie.

Ul. Zakopiańska 20

Cena 3,50 zł

4.CUKIERNIA ZAKALEC

 

Swojski, wielki pączek, w niepozornej i mało widocznej cukierni na Mokotowie. Smak pozytywnie zaskakuje, podobnie jak i cena.

Ul. Domaniewska 31

Cena 2,50 zł

5.LUKULLUS

 

Sieć cukierni o wyższych aspiracjach. Dostaniemy tam pączki z różnym nadzieniem (róża, powidła, krem z marakui z wanilią). Warto spróbować wszystkich nadzieni, bo robią wrażenie.

Ul. Mokotowska 52A, Powsińska 31 Sadyba Best Mall, Złota 59 Złote Tarasy

Cena 3,50-4,20 zł

6.SMAKI WARSZAWY

 

Większość wyrobów z tej cukierni jest po prostu wyśmienita. Na pączki również warto się skusić. Dla nas odrobinę za słodkie, ale poza tym bez zarzutu.

Ul. Żurawia 47/49

Cena 4,50 zł

7.STARY DOM

 

Ostatnia w naszym zestawieniu cukiernia Piotra Adamczyka oferuje nam pączki z pysznym nadzieniem, wysoką ceną i odrobinę za ciężkim ciastem. Ale mimo tego smak jest godny polecenia.

Ul. Puławska 104

Cena 5 zł