Tak mi moja lepsza połowa ciosała kołki na głowie, że w końcu musiałem ją kupić. Mowa o sokowirówce. Chcę robić soki, one są zdrowe, mają dużo witamin i takie tam. Pomyślałem, wiem jak to się skończy zrobimy parę razy i rzucimy w kąt. No ale co ja mogę? Kupmy sokowirówkę, kupmy sokowirówkę i tak w kółko.

Chcąc nie chcąc robię więc rozeznanie gdzie,co, za ile. Nie chciało mi się za bardzo „babrać“ w parametrach i tego typu sprawach. Przecież to tylko sokowirówka. A w związku z tym, że mam sporo sprzętu Philipsa w domu to chyba dlatego skupiłem się głównie na tej marce. Poszukałem modelu o niewygórowanej cenie z obawy przed słomianym zapałem na robienie soków i porzuceniem zbyt drogiego sprzętu w kąt.

Rzucił mi się w oczy model HR1823/70. Wyszukałem najkorzystniejszą ofertę tego modelu i kurier po dwóch dniach zjawił się z nią w domu. Na zdjęciu wyglądała na większą, masywniejszą ale zdjęcia przecież kłamią. Maleństwo takie. Oczywiście zabralismy się natychmiast za robienie soku żeby sprawdzić co te maleństwo potrafi. Obsługa żadna. Przycisk on/off i po sprawie.

P1020512

collage

Na pierwszy rzut poszły warzywa i owoce: marchewka, seler, burak, jabłka. Sprzęt działa w miarę cicho. Dobrze ścierał twarde warzywa. Jedyny problem to szybko napełniający się pojemnik z odpadkami, który podczas robienia soku dla dwóch osob trzeba opróżnić przynajmniej raz podczas pracy. Jest po prostu malutki i niewiele się w nim zmieści. W pewnym momencie sokowirówka zaczyna mieć problem ze zmiksowaniem czegokolwiek. Zwalnia po czym zatrzymuje się i to już znak, że czas na „wypróżnienie“ 😉 .

coll

Jak narazie soki robimy regularnie i powiem, że zaczęło mi się to podobać. Nie rzuciliśmy jej w kąt i służy dobrze. Najgorsze, że potem trzeba posprzątać choć po rozebraniu sokowirówki na części robi się to w miarę szybko. A składanie jej z powrotem nie nastręcza problemów.

P1020519

 

ZALETY:

–          Banalna obsługa

–          Cichy

–          Nie zajmuje zbyt dużo miejsca

–          szybko się ją myje

 

WADY:

–          Zbyt mały pojemnik na resztki co za tym idzie istenieje konieczność częstego oprózniania

–          Plastiki niskiej jakości, po kilku użyciach po prostu zmieniają kolor

 

Podsumowując, sokowirówka spełnia swoje zadanie. Cena adekwatna do jakości produktu. Lubimy najwyższą jakość i na tej sokowirówce nie poprzestaniemy 🙂

 

OCENA:

ocena