Pewnie każdy z Was ma takie miejsca, do których prowadzą wszystkie drogi. Pomyślisz o jedzeniu na mieście i zaraz pojawia się ulubione miejsce, pomyślisz ciacho i też już wiesz gdzie chcesz iść. Czasami aż jestem zła, że nie testuję nowych miejsc ale po wyjściu wiem, że za chwilę tu znowu wrócę.

1. DŻONKA

To miejsce znam od 20 lat. Chińska kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Dawno temu prowadziło to rodzeństwo z chińskimi korzeniami.

Uwielbiałam tam chodzić i nadal bardzo lubię, chociaż klimat tam już jest zupełnie inny i smaki potraw też już odbiegają od tego co było kiedyś. Zawsze gdy przychodziliśmy właściciel biegł po wodę z gazem do sklepu obok:) Na uwagę zasługują tam: kurczak po kantońsku, genialna surówka „żółte niebo”, wołowina po seczuańsku. Koniecznie to miejsce odwiedźcie.

ul.Hoża 54

collage

2. EFES

Bywamy tam z M regularnie. Najlepszy kebab w mieście i nikt nie wmówi mi, że gdzieś jest lepszy. Do tego wiele innych smacznych dań na przykład świetne kofte. Ja bez tego miejsca nie mogę się już obejść.

ul. Aleja Niepodległości 80

ul.Francuska 1

collage1

3. SŁODKI SŁONY

Tak wiem, wiem to miejsce nie jest tanie, ale lepiej zjeść smacznie niż tylko zjeść. Przez lata wpadam tam na bułeczki, ciasto drożdżowe, strudle i generalnie nie trafiłam tu na coś złego.

Niestety ten smak słono nas kosztuje ale i tak warto

ul. Mokotowska 45

collage

4. BAMBINO

Lubimy to miejsce z dwóch powodów. Po pierwsze są tu najlepsze leniwe jakie jedliśmy, a po drugie jest tanio. Niby tylko mleczny bar, a wizyta w nim bardzo cieszy.

Ostatnio nawet zatrzymała się przy nim wycieczka Amerykanów i przewodnik tłumaczył im, że to specyficzne miejsce dla Polaków, nie ma na tablicy nic po angielsku, że podchodzi się do okienka i Pani kucharka wydaje jedzenie…dla nich to Meksyk, a dla nas normalka 🙂

 ul. Krucza 21
collage

 

5. BLUE CACTUS

To moje pierwsze zetknięcie z kuchnią amerykańsko-meksykańską.

Wracamy tam bo serwują przepyszne fajitas, a wystrój jest taki, że chce mi się przenieść znowu do kolorowego Meksyku. Tych kulinarnych miejsc jest pewnie jeszcze kilka ale to te są dla nas kultowe.

 ul. Zajączkowska 11
collage3

 

Z każdym z nich mamy jakieś wspomnienia i do każdego systematycznie wracamy.