Są rzeczy niefajne na które szkoda mi czasu, a które muszę zrobić. Na przykład mycie kibla i tym podobnych rzeczy. Są rzeczy fajne na które nie szkoda mi czasu, a których robić nie powinienem. Do nich należy ślęczenie przed telewizorem i oglądanie programów i seriali od których wprost nie mogę się oderwać. Nie powinienem tego robić ale mam to gdzieś. Nie żałuję straconego czasu bo oglądając te rzeczy przenoszę się w inny świat ładując akumulatory na kolejne dni. Jednym słowem relaksuje się podglądając życie fikcyjnych bohaterów lub tych całkiem prawdziwych. Pobudzam wyobraźnie zastanawiając się nad tym czego to człowiek nie wymyśli.

Poniżej pięć filmów i programów, które ostatnio na dobre zatrzymały mnie przed ekranem telewizora.

GRA O TRON

Jak ja nie chciałem oglądać tego serialu. Wzbraniałem się do momentu nakręcenia trzech sezonów. Potem moja M namówiła mnie wręcz nakazując nam go obejrzeć. I poleciało. Po piątym odcinku robota zeszła na drugi plan.

Ta bajka przesiąknięta przemocą, seksem, mrocznym średniowieczem zawładnęła moim umysłem. Teraz na tapecie piąty sezon. GENIALNE!!!

 HOUSE OF CARDS

Wkraczamy własnie w drugi etap tury wyborów prezydenckich. Duda czy Komorowski. Ja chcę Francisa Underwooda. Przynajmniej jest jakiś.

Ta opowieść o bezwzględnym polityku nie pozwalała mi jeszcze niedawno temu zasnąć przed drugą w nocy. Odcinek za odcinkiem a Francis jest coraz bardziej nieobliczalny. No i ta jego żona. Świetnie dotrzymuje mu kroku. Prawdziwa pierwsza dama 😉

Szkoda że trzeba czekać na kolejny sezon do 2016 roku

AUTOŚCIEMA CZYLI JAK KUPOWAĆ BY NIE ŻAŁOWAĆ

Jako fan samochodów i obserwator rynku samochodowego w Polsce uwielbiam patrzeć na ten program.

Z jednej strony śmieszą a z drugiej przerażają mnie próby zakupu przez dwóch panów Jacka Balkana i Kuby Wątłego takiego samochodu który nie okaże się bity i zajeżdżony.  To nie lada wyzwanie.

Dzięki ukrytej kamerze laik i specjalista pokazują sztuczki i nieuczciwe metody sprzedaży samochodów przez handlarzy. Sporo się można nauczyć. Polecam zwłaszcza dla tych co w niedługim czasie planują zakup używanego samochodu a nie mają o tym zbyt dużego pojęcia.

NIEOCZYWISTE

Przemek Kossakowski i jego program czasami mnie irytuje, a czasami zadziwia. Ale nie mogę oprzeć się oglądaniu jego kolejnych odcinków.

Ten flegmatyczny wariat jeżdżąc po całym świecie pokazuje rzeczy które krótko określa jako NIEOCZYWISTOŚCI TEGO ŚWIATA. No i czasami szczęka opada.

HANDLARZE

Moja nowa fascynacja. Antyki 😉 Żartuję. Ale po pierwszych odcinkach wiedziałem że muszę obejrzeć kolejne.  Ten program jest o handlarzach którzy konkurują między sobą starając się wyszukać w rozmaitych miejscach Polski stare rzeczy na których można coś zarobić.

To co ludzie trzymają w domach to przechodzi ludzkie pojęcie. Jakie perełki można odszukać w piwnicach, strychach i innych miejscach. Trzeba mieć też do tego nosa. A to mają występujący w programie handlarze. Są niepoprawni i jedyni w swoim rodzaju i to wszystko musi okiełznać jako prowadzący Hubert Urbański. Lubicie zbierać rupiecia bądź macie do swoich starych rzeczy sentyment? Jeśli tak to program dla Was.