Kto był w Meksyku i dotknął prawdziwej ulicznej kuchni wie, że tego smaku się nie zapomina. Mało tego, zawsze się go szuka.

Wiadomo, że w Meksyku na ulicy tacos ma inny smak, ale my kochamy kuchnię meksykańską dlatego potrzebujemy jej tu, w naszej Warszawie.

Oprócz Gringo Baru nie było nic co mogło się z nimi równać, aż do teraz…

La Sirena: the Mexican Food Cartel to miejsce do którego trafiamy zaraz po jego otwarciu (chociaż piszemy po dłuższym czasie, wiadomo musieliśmy wejść tam jeszcze kilka razy).

IMG_2337

Wnętrze sprawia, że nie chce Ci się stamtąd wyjść. Blacha falista, kajdany, łańcuchy, trupie czachy, wiekowy TV, skóry na stołach. Niezwykła dbałość o detale – zobaczcie te sztućce.

IMG_2327

IMG_2336

IMG_2331

IMG_2330

Ale do rzeczy – jedzenie – rozwala system. W dupie z KOD-em, Kukizem, PiS-em i innymi, tutaj wchodzisz jak w Meksyku do knajpy, czujesz, że rządzi macho, zarówno we wnętrzu jak i na talerzu. Chociaż po kuchni krząta się drobna szatynka, to na kasie już stoją dwie laski rodem z filmów Tarantino, bo taka właśnie jest La Sirena :).

IMG_2324

Kiedy wystrój spowodował nagły skok testosteronu zamawiamy jedzenie i lemoniadę (tak, tak, lemoniadę, bo jak byliśmy brakowało barowi jeszcze koncesji). Ja zamawiam wegetariańskie danie z fasolą Drunken Beans, lemoniadę arbuzową, tacos, a na deser brownie z solą i wędzoną papryką.

IMG_2333

IMG_2334

IMG_2332

Pierwszy kęs i już wiadomo, że to miejsce nie zawiedzie prawdziwego smakosza kuchni meksykańskiej. Świeże aromatyczne składniki, potrawy nie spolszczone, ostre tak jak przewiduje meksykański kartel.

Trochę zawiedzeni jesteśmy czekoladowym brownie, po pierwsze nie czuć w nim w ogóle wędzonej papryki, a po drugie jest twarde jak kamień. Generalnie trudno sobie z nim poradzić.

IMG_2335

Podsumowując – jedzenie boskie, wystrój diabelski. Wszystko urzeka oryginalnością i prostotą. Niestety ceny również urzekają, wysokością i to minus tego miejsca.

Polecam rezerwację, bo miejsce jest małe, a poczta szeptana robi swoje 🙂

ceny: od 12 zł -przystawki do 41 zł- drugie dania

 

La Sirena The Mexican Food Cartel

ul.Piękna 54, Warszawa

IMG_2329