Jakiś czas temu, po obejrzeniu zwiastunu francuskiej komedii „Wszystko zostanie w rodzinie” powiedziałem do siebie, że muszę ten film zobaczyć. Być może byłem wtedy w jakimś smutnym nastroju i potrzebowałem niezobowiązującej rozrywki gwarantującej dobra zabawę. Owszem sceny pokazane w tych urywkach były momentami absurdalne lub dziwaczne ale coś mi mówiło, że skoro to francuska komedia to jej poziom absurdu na pewno nie będzie graniczył z tym, co oferują tego typu amerykańskie produkcje.

I się nie zawiodłem. Jest głupio, jest śmiesznie, jest błazeńsko ale w francuskim wydaniu ma to jakiś subtelny odczyn. Do tego w jedną z ról wcielił się Christian Clavier, którego nie da się zapomnieć z świetnej komedii „Goście, goście”.

Historia jest prosta. Zakochana para wraz ze swoimi znajomymi wyjeżdża do Brazylii do proekologicznego hotelu ojca dziewczyny (w tej roli wspomniany Christian Clavier). Tam zamierzają spędzić niezapomniane wakacje co oczywiście im się udaje. Tylko słowo niezapomniane ma dwojaki wydźwięk. Podczas jednej z wycieczek gubią przewodnika, jeden z chłopaków zostaje ukąszony przez jadowitego pająka w przyrodzenie, przez przypadek palą indiańską wioskę, po czym są zmuszeni wyskakiwać ze spadochronem z samolotu, którego przez przypadek pozbawiają paliwa.

358385

Wszystko to nagrywają na kamerkę. I to właśnie jej obraz stanowi całą kwintesencję filmu. To oczywiście tylko część ich niewiarygodnych przygód.

Od razu na myśl przyszły mi wszystkie części „Kac Vegas” bowiem „Wszystko zostanie w rodzinie” to takie francuskie „Kac Vegas w dżungli”.

download-1628-low_BB2-high2b

Mimo tylu nieprawdopodobnych przypadków mamy tu pewną komediową spójność, która nie razi. Rozumiem, że tego typu film nie każdemu przypadnie do gustu ale takie pomysły są stworzone tylko z myślą o relaksie. A tu mamy do czynienia z relaksem pełną gębą. Plaża, humor, piękne kobiety i niewiarygodne przygody.

maxresdefault

Oryginalny tytuł tej komedii brzmi „Babysitting 2”. W Polsce nie było premiery pierwszej części tego filmu. A szkoda. Ja zostałem wystarczająco zachęcony do obejrzenia jego pierwszej odsłony.

 ocena