610322d0-27aa-11e4-b8b6-0025b511229e

Źródło: www.topmodel.tvn.pl

 

W tym tygodniu byliśmy świadkami ogromnej polskiej transformacji. Coś w nas pękło. Coś się skończyło. I na koniec coś się wreszcie zaczęło.

Nadworny „baletmistrz“ Polski Michał Piróg wykrzyczał, że:

 

„Polska się zmienia“

 

Uff, cały kraj odetchnął z ulgą. Skoro tak mówi to znaczy, że może nie jesteśmy tacy beznadziejni. My Polacy wybraliśmy czarnoskórą modelką Osuenhe (Osi) Ugonoh na zwyciężczynię czwartej edycji programu TOP MODEL.

Osuenhe_Osi_Ugonoh

Źródło: www.topmodel.tvn.pl

Nie szkodzi, że jej bezpośrednia konkurentka Marta Sędzicka była lepsza o głowę. My wolimy inność i różnorodność. A media przecież powtarzają, że jesteśmy rasistami, antysemitami, moherami, zapyziałym Państwem i Bóg wie kim lub czym jeszcze. To jak to w końcu jest bo ciągle środkom masowego przekazu wydaje się, że my Polacy w życiu nie widzieliśmy czarnoskórej osoby. Chyba, że w telewizji. Nic tylko ganiamy Murzynów i Żydów po ulicach, małe czarne dzieci wyzywamy od diabelskich nasień, a na stadionach rzucamy w takich bananami. Taki straszny z nas naród, że odmienność traktujemy jako wroga numer jeden.

Mass media namiętnie czytają nam tylko rasistowskie komentarze, które wypisują jacyś debile i inne skrajne niedouki, mówiąc, że to Polska właśnie. Odnoszę wrażenie, że już niedługo zaczną straszyć, żeby nie wychodzić wieczorem na ulicę bo za rogiem czai się Polak rasista, antysemita i homofob. Z siekierą. Co z tego, że program Top Model prowadzą trzej homoseksualiści (w tym jeden Żyd) i ślicznotka mówiącą pół zdania po polsku, pół zdania po angielsku. To pewnie mało, żeby nazwać nas tolerancyjnym krajem. Kto więc głosował na Osi skoro tacy z nas rasiści? Pewnie inteligencja? No ale ona przecież nie ogląda takiej sieczki. Więc kto? Może faktycznie się zmieniamy? Ale mniejsza z tym.

All-ONS_1809112-Katarzyna_Sokolowska_Joanna_Krupa_Dawid_Wolinski_Marcin_Tyszka-770x583

Źródło: www.topmodel.tvn.pl

Tak naprawdę celem tego i innych podobnych programów nie jest wypromowanie wschodzącej gwiazdy wybiegu. Celem jest oglądalność, wzbudzanie skrajnych emocji i w końcu „wychowywanie społeczeństwa“. Z tym ostatnim mamy własnie do czynienia. Trend na skrajność, inność, różnorodność, mniejszości seksualne, transwestytów (choćby Pan-Pani Wurst) jest lansowany od dawna. Media wyraźnie przyzwyczajają nas do tego i każą nam to natychmiast akceptować, więc może stąd taki wynik wyboru Osi. Tego nie wiem dokładnie.

Ale stop. W trakcie pisania rzuciłem okiem na artykuł w  „Gazecie Wyborczej” a propos Top Model. Justyna Suchecka pisze, że  niekoniecznie zaszła w nas zmiana bo masa cymbałów internautów komentowała wygraną modelki wspominając coś o „asfalcie“. A już skakałem z radości. Zapytam ponownie kto w końcu głosował na Osi? Przecież nie rzesza takich pół mózgów bo w przeciwnym razie dziewczyna nie zajęłaby nawet drugiego miejsca.

Koniec końców dobrze, że wygrała ta sympatyczna, czarnoskóra modelka, bo w przeciwnym razie w mediach naprawdę by zahuczało, że Polska to strasznie rasistowski kraj, a Michał Piróg nie obwieściłby Polakom tak przełomowego wydarzenia.

Osuenhe--Osi--Ugonoh

Źródło: www.topmodel.tvn.pl