Zrobiłem sobie rano kawę. Łapię za gazetę. Otwieram i cholera masz. Coś dla facetów. Na poprawienie humoru i dobry początek dnia. Artykuł :

” Kobiety są z Wenus, a mężczyźni głupi „

mowimy_ci_wszystko_co_chcesz_154482

Od razu zrobiło mi się miło na sercu, więc zacząłem lekturę o sobie samym. Dużo liter, zdań i zgrabnych myśli o naszych ułomnościach więc przeleciałem pobieżnie i zatrzymałem się na ostatnim akapicie.

A w nim pytanie dlaczego my faceci robimy rożne głupie rzeczy skazując Was miłe Pani na wieczne zdziwienie. I zgodnie z wymienioną przez autorkę teorią robimy to dokładnie na pokaz z chęcią zwrócenia Waszej uwagi. Ale nie tylko. Robimy różne głupie rzeczy (i to nie tylko po alkoholu) tylko i wyłącznie ponieważ nasze mózgi są o wiele mniej skomplikowane od Waszych.

Więc brniemy do jakiś celów po dość prostej linii. Jak odpoczywamy to nie myślimy. (dla Was kobiet to niezrozumiałe jak można od tak włączyć się w stan odpoczynku i nic niemyślenia). Nie wiem czy rzutują na to uwarunkowania kulturowe czy biologiczne ale tak jest.

Wasz z kolei umysł pracuje na najwyższych obrotach przez cały dzień, bez odpoczynku sprawiając wrażenie jakby rozwiązywał zagadki wszechświata lub karkołomne wzory matematyczne. Kombinuje, analizuje, chce jedno, a wybiera drugie i tak w kółko, żeby na końcu takiego rozważania zadać sobie pytanie jak zatrzymać przy sobie faceta ( lub tysiąc pochodnych rozważań z tym związanych).

Celowo pomijam notoryczne myśli na temat ubioru, urody i odbicia w lustrze bo to mnie nie interesuje. Interesuje mnie za to dlaczego my skupiamy się nad tym jak Was zdobyć, a Wy jak  nas zatrzymać.

A co jakby odwrócić te role. Zagrajcie z nami z pozycji tego zdobywcy. Wyczekajcie moment, aż się złapiemy na haczyk. Weźcie nas na przeczekanie.

Wtedy być może zmusi to nas do wyrażania swoich uczuć i przemyśleń na brak czego ciągle narzekacie.

My lubimy proste schematy, a charakterystyczna dla Was przewrotność jest dla nas nie do ogarnięcia. Mamy z nią czasami przesrane. Lista próśb o zrozumienie nie jest długa i można ją streścić krótkim apelem:

 

Nie możemy być jednocześnie super męscy i jednocześnie super romantyczni.

 

Nie możemy być łagodni i spokojni, a jednocześnie walczyć o swoje i wracać z polowania ze zdobyczą.

 

Nie uda nam się mieć kumpli, a jednocześnie nie pić z nimi alkoholu.

 

Nie ma możliwości bycia wysportowanym nie spędzając wspólnego czasu na siłowni.

 borat2

Nie uda się też całego czasu dzielić tylko z Wami, a jednocześnie zarobić górę pieniędzy.

 

Musicie zrozumieć, że w sprzeczności jest byciem jednocześnie złotą rączką taplającą się w smarze i brudzie naprawiającym wszystko co w domu i poza nim i delikatnym wygładzonym, nie bluźniącym, wysmarowanym kremem, modnie ubranym przystojniakiem z żurnala.

 

Chcecie żebyśmy byli w domu ustępliwi i ciepli, a na zewnątrz żądacie od nas twardości i nieustępliwości.

 

Nie możemy się nie interesować sportem i być jednocześnie silnym męskim typem.

 

Nie możemy więc zrobić tych dwóch rzeczy na raz bo jak pisałem nasz mózg idzie po prostej linii, nie rozglądając się na boki wierząc, że kobiety nie są z Wenus, a my, że nie jesteśmy tacy głupi.

 thumb31_8817825