Jedna dieta. Dwa tygodnie. Kilka utraconych kilogramów. Samouwielbienie przed lustrem. Wylaszczona sylwetka. Spacer po sklepach bo wszystko jest już przecież za duże.

Pół roku później.

Każdy poranek rozpoczęty od wejścia na wagę. Skrzywiona mina w lustrze. Powrót do starych nawyków. Kilka kilogramów więcej. Odsysanie starych ciuchów ( nie będę przecież nic sobie kupować bo zaraz i tak zrzucę)

Każdy pamięta to uczucie kiedy po katorżniczej diecie staje na wadze i widzi upragnione minus dziesięć kilogramów. Ależ to radość z patrzenia na samą siebie.

Efekt osiągnięty. Dieta zakończona. Można zaczynać normalnie żyć.

Przez pierwszy miesiąc jeszcze się kontrolujemy, żeby utrzymać ten cudowny chwilowy stan. Dieta TYSIĄC KALORII, nie jedzenie kolacji, głodzenie się itp. Codziennie rano stając jedną nogą na wadze zaciskamy usta w nerwowym grymasie czy aby nie przytyliśmy. 0,1 kg do przodu. Aaa, to dlatego że jestem spuchnięta, że to inny dzień cyklu. Zaraz go stracę.

Zdruzgotane nerwy zostają na chwilę uciszone.

Ciągle myśli się o jednym, żeby nie przytyć, albo żeby nie przytyć zbyt dużo.

12168977_39fa09eb09_b

Na dietach jestem często. Ale to bywanie nigdy nie zaprowadziło mnie do upragnionej wagi.Wręcz przeciwnie po euforii za jakiś czas byłam znowu w tym samym miejscu. Jeśli nie dalej.

Wiosna to czas kiedy każdy wyrusza w podróż po lepszą figurę dlatego od razu mówię: Nie ma diety cud!! Figura po diecie będzie wyglądać lepiej tylko przez chwilę. Potem i tak wrócisz do starych nawyków, bo dieta ma to do siebie, że się kończy, a Ty potem zaczynasz prawdziwe życie. Przestrzegam przed dietami, a wiem co mówię bo jestem już ich weteranem.

Poniżej kilka z nich:

DIETA KOPENHASKA

Polega na tym, że praktycznie nie ma śniadania bo w to miejsce pijemy kawę z cukrem. Obiad to zazwyczaj kawałek gotowanego mięsa z sałatą, a kolacja to gotowane jajka z brokułami. Dieta daje świetne rezultaty. Po 13 dniach miałam 10 kg mniej, wypadały mi włosy, łamały się paznokcie i kręciło mi się w głowie. Mniej więcej po 4 miesiącach wróciłam do starej wagi.

DIETA KAPUŚCIANA

Nigdy na niej nie wytrzymałam dłużej niż 3 dni 🙂

DIETA TYSIĄC KALORII

Byłam na niej kilka razy i zawsze liczyłam tak kalorie, że wychodziło mi TYSIĄC a nie chudłam. Na mnie nie działa.

 

Niestety nie ma diety, która utrzyma w ryzach nasz organizm. Zresztą im bardziej katujesz się zakazami, tym bardziej chce się te zakazy łamać. Ja przynajmniej tak mam 🙂

suplementy-diety1

Jedyną dietą cud jest zmiana całego systemu żywienia i rozpoczęcie stałych treningów. Odkąd biegam czy chodzę na Crossfit zmieniło się moje patrzenie na jedzenie. Skoro wiem ile wkładam wysiłku żeby wyprowadzić dupsko na bieganie, to nie mam ochoty później marnotrawić tego na jakieś śmieciowe żarcie.

Zresztą każdy kto uprawia sport to wie, że wtedy chce się zdrowo żyć i chce się jeść dla przyjemności.

Fit Wars 8

Dlatego nie myśl długo, zerwij z lodówki najmądrzejsze diety świata i zacznij od ćwiczenia. Jakie tylko lubisz, a zobaczysz sama jak szybko będziesz chciała zmienić to co ląduje na twoim talerzu.

Powodzenia!