Taki był mężny, dostojny, zaradny… Nigdy nie mówił zbyt wiele, nie tulił, nie bawił się. Kiedy trzeba było krzyczał, robił to tak, że całe rodzeństwo bez dyskusji, z mglistymi oczami robiło co kazał.

Kiedy odchodził, też zbytnio wylewny nie był. Przyszedł dopiero po śmierci. We śnie. Złożył pocałunek na policzku jednej z córek i szepnął:

”  Kocham Cię  „

Gdyby mógł cofnąłby czas, wiem to.

2978806767_751048bd41_o

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, że kostucha dziś wybrała właśnie Ciebie.

1. żałujesz, że byłeś pogodowym malkontentem. Przeszkadzał Ci deszcz, słońce, mróz, chłodne poranki czy wieczorne mgły. Teraz potrafiłbyś się cieszyć z każdej pogody. Za późno.

2. żałujesz, że zamiast grać z dziećmi w „nudne gry” wolałeś iść z kumplami na piwo. Teraz są przy Tobie i sam nie wiesz ile byś dał żeby tych wspólnych chwil było więcej. Za późno.

3. żałujesz, że tyrałeś w imię kasy bo zazdrościłeś kumplom lepszego auta czy lepszej chaty. dzisiaj wiesz, że co innego jest w życiu ważne. Za późno.

4. patrząc w mokre oczy żony żałujesz, że tak rzadko mówiłeś jej jak bardzo ją kochasz. Za późno.

5. żałujesz tego, że nie pomogłeś przyjacielowi wyjść z nałogu. Po prostu przestałeś się z nim zadawać. Za późno.

6. żałujesz tego, że całe życie podporządkowałeś gonitwie za pragnieniami innych, zapominając o tym co najważniejsze. Nie mogłeś być przecież gorszy od innych. Za późno.

7. żałujesz tego, że zapomniałeś przeprosić tych co po drodze oberwali przez Twoje wybujałe ego. Za późno.

8. żałujesz tego, że Twój strach tak bardzo Cię paraliżował, że nie potrafiłeś od życia wymagać. Wszyscy decydowali za Ciebie a Ty z uśmiechem na ustach goniłeś czyjeś marzenia. Myślałeś, że skoro wszyscy tego chcą to i Ty tego chcesz. Za późno.

9. żałujesz tego, że po drodze w swoim życiu zgubiłeś tylu przyjaciół. Za późno.

 

Może będzie za późno. Po przeczytaniu tego sam osądzisz. Może pomyślisz: „przecież mam jeszcze czas”. Tylko pamiętaj, że to nie Ty decydujesz czy go masz czy nie.

Zawieje patosem i nudą ale to powiedzenie jest tu jak najbardziej na miejscu:

”   żałować bardziej powinno się tego czego się nie zrobiło niż tego co się zrobiło   „

Przeszłości już nie zmienisz ale możesz zmienić przyszłość.

 a699942a