Uwielbiam robić coroczne postanowienia noworoczne. Zwykle spisuję je sobie 31 grudnia i ….. ich nie realizuję. A jeśli realizuję to zupełnie przez przypadek. Robi tak 80% ludzi, ale kiedy zaczynasz je pisać to czujesz jakby naprawdę miały się spełnić. Zatem wrażenie podczas spisywania – BEZCENNE 🙂

postanowienia_noworoczne_istock4ef309c86e760

Fajnie, że mamy chęć na zmiany, że wierzymy, że z nowym rokiem staniemy się inni, lepsi, bardziej aktywni.

Uważam, że to bardzo pozytywny nawyk bo któregoś roku może się okazać, że ktoś poszuka środków do realizacji celu i spełni całą swoją dziesiątkę.

Czego zatem od siebie oczekujemy i co najczęściej ląduje na liście „do naprawienia” w 2015 roku

1. ZRZUCENIE ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW – nie powiem, pojawia się często. U mnie może ze dwa razy podczas dziesięciu lat, ciekawa jestem jak wyglądałam skoro wpisywałam takie postanowienie ;). Jest to najczęstsze postanowienie noworoczne.

 Lose weight now

 

2. RZUCENIE PALENIA – obiecywałam sobie to co roku, rzuciłam bo się przepaliłam. Na razie nie mogę na to uzależnienie patrzeć.

 2170816235_085edaae04_o

 

3. OGRANICZENIE SPOŻYCIA ALKOHOLU – rokrocznie must have na mojej liście. Nigdy się nie spełniło. Uwielbiam zimne piwo latem a zimą czerwone wino. W tym roku po raz pierwszy nie pojawi się to na mojej liście.

4. ZMIANA PRACY – przez styczeń jest motywacja, potem zwykle się zapomina, że się chciało zmienić pracę.

5. PODRÓŻ – sądziłam, że każdy lubi podróżować ale ten rok na mojej drodze postawił człowieka, który nie lubi. Mimo wszystko to jedno z najczęściej pojawiających się obietnic do spełnienia. U mnie jest zawsze i zawsze się spełnia.

6. NAUKA JĘZYKA – jak to z nauką bywa. Każdy pod koniec wakacji okładał książki i zeszyty, kupował nowy piórnik, tornister i inne przybory. W ostatnim tygodniu sierpnia nie mógł się doczekać powrotu do szkoły, żeby w październiku znowu chcieć być na wakacjach.

7. ZDROWSZY TRYB ŻYCIA – przy takiej nagonce w mediach każdy chce być i ładniejszy i szczuplejszy. Ponoć zdrowa żywność zmienia rysy twarzy. AMEN.

 14189428614_6d02b72235_b

 

8. OSZCZĘDZANIE – jak masz na co to oszczędzaj a jak nie masz to po prostu żyj. Z głową.

 DSC00040

 

9. ZMIANA AUTA / ZAKUP MIESZKANIA / REMONT – nigdy mnie to nie dotyczyło. Nie kumam takich obietnic.

10. BYĆ SZCZĘŚLIWYM = POLUBIĆ SIEBIE = ZAINWESTOWAĆ W SIEBIE.

Najbardziej pojemne postanowienie. Beata Pawlikowska jest w tym specjalistką. Jest też świetnym przykładem jak można pokochać siebie za bardzo.

 DSC0384-660x330

 

Wszystkie te obietnice to nasze potrzeby, miłości, marzenia. To dorosły list do Mikołaja, którym jesteśmy my sami. Dużo zależy od nas a jeszcze więcej od tego jak bardzo pragniemy tego co spisaliśmy.

Bo 20% ludzi pragnie na tyle, że udaje im się to zrealizować.

Czy są wybrańcami? Szczęściarzami? Kimkolwiek są, na koniec roku są z siebie dumni.

Ja w tym roku zrobię trzy postanowienia, bo mam zamiar je spełnić. Jak się spełnią to powiem jakie były. Tymczasem kartkę z postanowieniami składam w samolot i wypuszczam w świat.

Szczęśliwego Nowego Roku!