Na rogu ulicy Marzanny i Janka Bytnara „Rudego” na Wierzbnie powstała nowa włoska restauracja. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że sąsiaduje z moim miejscem zamieszkania. A tu w okolicy dobrych restauracji jak na lekarstwo. Kiedy tylko zaczęli remont zacierałam z niecierpliwością ręce. Co to będzie, co to będzie 🙂

IMG_2159

Zanim jednak stworzono tą restaurację od 1976 roku mieściła się tutaj cukiernia „Smakołyk”. Tu były najlepsze paszteciki i ciasta drożdżowe. Codziennie rano na balkonie czułam świeżo pieczone drożdżówki.

collage

W lutym doczekałam się otwarcia „Locale”- włoskiej sympatycznej restauracji. Poleciałam tam zaraz następnego dnia.

Wnętrze jest przytulne i w dobrym guście. W środku panuje gwarna i sprzyjająca spotkaniom atmosfera.

Na początek wybieramy rzecz jasna pizzę Margaritę (21.90 zł – jest bardzo duża) oraz sałatkę z kurczakiem i grillowanymi warzywami (24.90 zł). W dniu otwarcia właściciele nie mają jeszcze koncesji na alkohol, więc zamiast wina czy regionalnego piwa wybieramy po świeżo wyciskanym soku z sycylijskich pomarańczy.

IMG_2160

Pizza jest smaczna ale według nas ciasto jest twarde. Po zjedzeniu ciąży na żołądku. Oczywiście niektórzy wolą takie ciasto, my zdecydowanie jesteśmy większymi fanami pizzy neapolitańskiej.

IMG_2215

Sałata za to jest przepyszna. Produkty są świeże, kurczak soczysty. Wszystko ze sobą współgra. Generalnie nie ma co narzekać.

IMG_2163

Tymi dwoma daniami jesteśmy nasyceni tak, że nie mamy gdzie upchnąć deseru. Ale mamy blisko, więc za kilka dni wpadamy na sam deser.

W knajpie trudno o miejsce, a żeby usiąść przy barze też trzeba swoje odstać. Kiedy już siadam wybieramy dwa desery. Ja biorę fondant czekoladowy z lodami (11.90), a M oczywiście tort bezowy (11.90). Fondant jest po prostu przepyszny, niezbyt słodki, odpowiednio czekoladowy i oczywiście płynny w środku. Cudo 🙂 Do tego nasze ulubione piwo belgijskie – lambic wiśniowy Lindemans.

IMG_2219

Inaczej sprawa ma się z tortem bezowym, który jest po prostu poprawny.

12801429_501957446596215_7604397452157086757_n

Po kilku tygodniach mam jeszcze okazję smakować makaron z krewetkami (26.90) i danie wypada po prostu doskonale. Ma fajnie skomponowane smaki, znajdziemy tam fenkuł, sambuco i mleko kokosowe. Inaczej niż dotąd jadałam.

Generalnie restauracja ma bardzo smaczne, świeże i przygotowywane z wysokiej jakości produktów menu. Jest ono co prawda skromne, bo do wyboru mamy osiem rodzajów pizzy, trzy pasty i trzy sałatki. To w sumie niewiele, ale każdy zna uczucie kiedy trzeba wybrać coś z kilku stronicowej karty.

Przed wybraniem się do Locale pamiętajcie o rezerwacji.

www.locale.waw.pl

IMG_2164