8755476918_c586bbfa40_o
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wybierasz akurat te kolczyki? Te z kamykiem w środku, a nie całe złote kółka? Dlaczego znienawidzony przez Ciebie skórzany płaszcz, schodzi ze strychu i wydaje Ci się najpiękniejszym i najmodniejszym w tym sezonie?
Na taką decyzję pracuje sztab ludzi. Jeździ po świecie zbierając inspirację. Następnie około dwudzieścia miesięcy przed danym sezonem (czyli dwa lata) wychodzi jedna z najważniejszych biblii mody „TREND BOOK”. Jest niebotycznie drogi, wydawany w limitowanej liczbie 20 sztuk i trafia do największych i najbogatszych domów mody.
Na tej podstawie rozpoczyna się praca nad kolekcją. Trendy już są, więc teraz trzeba na tej podstawie wybrać materiały i stworzyć coś takiego co się u nikogo nie powtórzy.
Tak powstają kolekcje w wielkich domach mody. Pozostali kopiują to, co skopiowali ci duzi.
Sama ulegam corocznym trendom i wiem jak trudno dzisiaj o odnalezienie własnego stylu. Nie mniej jednak, zwykle od awangardowej mody wybieram proste fasony i niezbyt przekombinowane kolory.
Kojarzycie jedną z najpopularniejszych blogerek modowych Tamarę Gonzalez Perea i jej blog [ilink]http://www.macademiangirl.com[/ilink] ? Moda, którą ona prezentuje jest jedyna w swoim rodzaju. Pasuje do niej i jednocześnie odzwierciedla ducha tej blogerki. Nie kopiuje najważniejszych trendów a jednak jest popularna i inspirująca.
collage
Nie wierzę i szczerze odradzam gapienie się na trendy lansowane w każdym wrześniowym numerze. Moda ma tak szeroki zakres, że każdy w niej odnajdzie coś dla siebie. Owszem, można jakiś projektantów lubić bardziej. Ja na przykład mam swoją złotą ósemkę, w której obowiązujące trendy interpretowane są na swój niepotwarzalny sposób. To mi się podoba i tylko tu zawsze patrzę. Inni mnie nie obchodzą.
Podczas wrześniowej prasówki wypisałam sobie przedstawiane trendy: futra, szarość, wełna, neon, styl męski,pastele, wielkie swetry, okrągłe ramiona. Jeśli macie ochote wyglądać tak jak karze wam gazeta, to bardzo proszę. Rzuć się w wir zakupów, a potem przez najbliższy rok spłacaj utopioną w najnowszych trendach swoją kartę kredytową.
Mnie do jesieni inspirują:

1. Alberta Ferretti

alberta feretti

2. Diesel

diesel kola

3.MCQ Alexander McQueen

mcqueen kol

4. Philosophy

philosophy

5. Prada

prada

6.Sportmax

sportmax (2)

7. Viktor & Rolf

viktor&rolf

8. Vivienne Westwood

vivienne

Zdjęcia z pokazów pochodzą z portalu STYLE.COM