Na bąbelki w Sylwestra pewnie nie muszę Was namawiać. Ale może namówię Was na te lepsze, smaczniejsze i jakościowo nie stojącej obok ruskiej chały za siedem złotych czy przesłodkiego Dorato.

Ja szampana nigdy nie odmawiam, bo błyskawicznie uderza do głowy, w połączeniu z innymi alkoholami stanowi bombę zegarową, i wcale po nim tak mocno nie mdli jak mówią niektórzy. No może na drugi dzień 😉 Zresztą takie negatywne efekty dnia poprzedniego można odrobinę zminimalizować.

I to nie przez jakiś tam głupi umiar w sylwestrowym szaleństwie tylko przez wybór tego trunku z nieco innej półki.

Coś Wam więc zarekomenduję. Nie bójcie się nie będzie to Dom Perignon ani „hip-hopowy“ Cristal 😉 Będzie to coś co nie ma na etykiecie dumnego „CHAMPAGNE“.

Oto pozycje, które śmiało możecie przedawkować na Sylwestra:

1. LAMBRUSCO  Urzeka mnie od wielu lat. To chyba najbardziej niedoceniane wino na świecie. Włoskie, czerwone, naturalnie lekko musujące (frizzante), odrobinę słodkawe, lekkie, pyszne i  tylko regionu Emilia Romania. Nie dajcie się nabrać na przemysłówki za 10-15 złotych Dobre Lambrusco będzie kosztować w granicach 30 zł. Choć obecnie w  Lidlu jest za kilkanaście złotych i te akurat za te pieniądze mogę polecić na początek.

Osobiście najczęściej wybieram Lambrusco z firmy CHIARLI.

lambrusco-di-sorbara-cleto-chiarli-vecchia-modena-premium-2010

 P1030451

 

4992175955_b255a1bffa_b

 

2. CAVA – hiszpańskie wino musujące produkowane według metod szampańskich. Najwięksi producenci to Freixenet i Codorniu i z ich wytwórni najlepiej mi ona smakuje. Cena tutaj to już granice czterdziestu złotych i więcej.

collage

3. PROSECCO  – wielkim fanem jego nie jestem ale musiałem go tutaj umieścić. Ze względów na modę jaka nastała na te włoskie niedrogie wytrawne wino musujące. Cena 20-40 zł

 20111219-prosesso-bottles-primary

4. SCHLUMBERGER – drogi ale smaczny Austriak. Cena bowiem oscyluje w granicach 60-70 zł ale raz w roku warto

 90057786

5. HENKELL TROCKEN – białe niemieckie,wytrawne. Niedrogie (25-30 zł) Warto się skusić.

 henkell_trocken1

P1030448

Ten okaz trzymamy na bardziej wyrafinowaną okazję 😉

 

ŻYCZĘ SZAMPAŃSKIEGO KACA!!!